DUYURULAR

Istanbul Woodwind Festival 2016

Son Güncelleme:

Kasım 2, 2015

İstanbul Klarnet Derneği, en başta Kadıköy Belediyesi işbirliği ve çeşitli sponsorların desteğiyle şehrin Asya yakasında 29 Haziran – 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında ülkemizdeki ilk üflemeli çalgılar festivalini “Istanbul Woodwind Festival”i gerçekleştirmekten onur duyar.

İstanbul Klarnet Derneği ve Kadıköy Belediyesi ortak bir misyonla hareket ederek, uluslararası platformda tanınmış solist sanatçıları, oda müziği topluluklarını, koro ve orkestraları, öğretmen ve öğrencileri, prestijli enstrüman ve aksesuar üreticilerini, amatör meraklıları ve müzik severleri güzel şehrimiz İstanbul’da bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Bu festival aracılığıyla ülkemizin köklü kültürü ve müzik sanatında ulaştığı çağdaş düzeyin tanınması, katılımcılar arasında bilgi ve yeni fikirlerin paylaşılması, sanat üretirken kullanılan enstrüman ve aksesuarların tanıtılması sağlanmakta, en son yeniliklerin sergilenmesi için fırsat verilmekte, dünya çapında dostluk ve işbirliği teşvik edilmektedir.

Festivali izlemeye gelecek konuklar, çok sayıda kapalı salona sahip CKM’de (Caddebostan Kültür Merkezi) gerçekleştirilecek konserler, seminerler, masterclass’lar, atölye çalışmaları, film gösterimleri, sergiler, ödüllü yarışmalar ve çocuklara özel eğitim programlarının yanı sıra, prestijli üreticilerin standlarının yer alacağı sergi alanları, iletişim olanakları, basın odası, güvenlik ve sağlık v.b. hizmetlerden yararlanacaklardır.

Festivaldeki cazip etkinliklerin yanı sıra çeşitli sürprizlerle dolu egzotik bir haftayı hep birlikte heyecanla yaşamak için tüm müzisyenleri ve müzikseverleri iki kıtanın buluştuğu şehrimize bekliyoruz.

Daha fazla bilgi için: istanbulwoodwindfestival.com

TÜRK MÜZİĞİ KLARNET YARIŞMASI 2024

Son başvuru tarihi: 29 Nisan 2024

İSTANBUL KLARNET DERNEĞİ

Rıhtım Cad. Uzunhafız Sok. 3A

Kadıköy 34716 İstanbul

© 2009-2023 İstanbul Klarnet Derneği

Tüm Hakları Saklıdır

Site by Cotal Visuals